Bruksvallarnas VVS AB
Org.nr: 556822-9255| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 974 | 10 457 | 10 716 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 193 | 234 | 584 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2658.0 | 3485.7 | 3572.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.8 | 3.7 | 7.5 |
| Kassalikviditet % | 145.1 | 141.7 | 105.9 |
| Soliditet % | 42.4 | 41.7 | 35.3 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 974 | 10 457 | 10 716 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 988 | -10 068 | -9 914 |
| Avskrivningar (kSEK) | -443 | -416 | -511 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -14 | 388 | 802 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 193 | 234 | 584 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 193 | 234 | 584 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 193 | 234 | 584 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 606 | 4 013 | 4 316 |
| Summa varulager (kSEK) | 374 | 425 | 497 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 713 | 1 887 | 2 006 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 319 | 5 900 | 6 322 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 193 | 234 | 584 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 257 | 2 463 | 2 230 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 139 | 2 404 | 2 667 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 923 | 1 032 | 1 425 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 319 | 5 900 | 6 322 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva försäljning av VVS-arbeten, VVS-material och entreprenader, handel och förvaltning av värdepapper och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



