MOFAB AB
Org.nr: 556816-8842| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 684 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 26 246 | 41 862 | -35 |
| Antal anställda | 1 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 684.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 612 | 612 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 4 723 | 4 723 | |
| Vinstmarginal % | 3845.8 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 261.4 | 135.3 | 57.5 |
| Soliditet % | 97.3 | 96.0 | 23.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 684 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -844 | -106 | -60 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -160 | -106 | -60 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 26 246 | 41 862 | -35 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 26 459 | 42 187 | -35 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 26 459 | 42 187 | -35 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 78 517 | 54 864 | 54 895 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 872 | 3 144 | 1 920 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 84 389 | 58 008 | 56 815 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 20 000 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 26 459 | 42 187 | -35 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 82 143 | 55 684 | 13 479 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 40 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 246 | 2 324 | 3 337 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 84 389 | 58 008 | 56 815 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt genom dotterbolag, bedriva kapitalförvaltning samt äga och förvalta fastigheter. Bolaget ska även tillhandahålla förvaltnings- projektlednings- och administrativa tjänster inom koncernen och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



