GG Västerhaga 2 AB
Org.nr: 556811-0703| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 694 | 707 | 414 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 167 | 137 | -27 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 49.9 | 53.9 | 25.6 |
| Kassalikviditet % | 98.0 | 639.1 | 559.1 |
| Soliditet % | 31.7 | 23.8 | 23.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 694 | 707 | 414 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -354 | -348 | -314 |
| Avskrivningar (kSEK) | -274 | -274 | -224 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 341 | 360 | 100 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 167 | 137 | -27 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 167 | 237 | 77 |
| Skatt (kSEK) | 41 | 59 | 18 |
| Årets resultat (kSEK) | 126 | 178 | 59 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 764 | 7 033 | 7 302 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 294 | 1 815 | 1 314 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 057 | 8 848 | 8 616 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 126 | 178 | 59 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 235 | 2 109 | 1 932 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 100 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 522 | 6 454 | 6 349 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 300 | 284 | 235 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 057 | 8 848 | 8 616 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ba.Ks & Co Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



