Rör & Ledningsinspektion i Stockholm AB
Org.nr: 556809-5136| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 17 045 | 7 644 | 17 262 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 354 | 651 | 2 677 |
| Antal anställda | 11 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1549.5 | 2184.0 | 2466.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 8.0 | 8.5 | 16.3 |
| Kassalikviditet % | 141.0 | 101.5 | 255.9 |
| Soliditet % | 48.4 | 39.5 | 45.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 17 045 | 7 644 | 17 262 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -15 689 | -7 147 | -14 504 |
| Avskrivningar (kSEK) | -593 | -405 | -782 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 357 | 496 | 2 759 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 354 | 651 | 2 677 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 264 | 596 | 4 224 |
| Skatt (kSEK) | 281 | 138 | 924 |
| Årets resultat (kSEK) | 983 | 458 | 3 300 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 125 | 3 653 | 3 731 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 728 | 4 528 | 8 869 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 853 | 8 181 | 12 600 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 983 | 458 | 3 300 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 319 | 1 336 | 3 878 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 473 | 2 383 | 2 329 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 2 927 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 061 | 4 462 | 3 466 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 853 | 8 181 | 12 600 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva tjänster inom VA, fastighet och mark såsom filmning, gräv, schakt samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
81100 - Fastighetsrelaterad stödverksamhet



