Lampirorus Förvaltning AB
Org.nr: 556798-2656| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 410 | 5 904 | 2 754 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 789 | 166 | -1 766 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 56.4 | 49.6 | -4.9 |
| Kassalikviditet % | 894.0 | 846.5 | 607.4 |
| Soliditet % | 32.0 | 31.3 | 27.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 410 | 5 904 | 2 754 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 087 | -3 281 | -3 068 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 303 | -1 294 | -1 073 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 323 | 2 623 | -314 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 789 | 166 | -1 766 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 894 | 3 567 | 4 989 |
| Skatt (kSEK) | 403 | 743 | 1 219 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 491 | 2 824 | 3 770 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 53 482 | 54 660 | 55 835 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 17 907 | 17 742 | 14 370 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 71 389 | 72 402 | 70 205 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 491 | 2 824 | 3 770 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 21 077 | 21 086 | 18 262 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 240 | 1 945 | 1 095 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 42 824 | 44 247 | 45 671 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 003 | 2 096 | 2 366 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 71 389 | 72 402 | 70 205 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



