Club Eriks AB
Org.nr: 556790-2340| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 50 989 | 42 878 | 46 566 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 350 | 2 313 | 2 284 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 10197.8 | 8575.6 | 9313.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.6 | 5.4 | 5.0 |
| Kassalikviditet % | 190.0 | 130.0 | 120.0 |
| Soliditet % | 47.4 | 35.1 | 28.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 50 989 | 42 878 | 46 566 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -47 846 | -40 940 | -44 466 |
| Avskrivningar (kSEK) | -9 | -9 | -181 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 143 | 1 938 | 2 100 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 350 | 2 313 | 2 284 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 510 | 2 313 | 2 284 |
| Skatt (kSEK) | 518 | 308 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 992 | 2 005 | 2 284 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 320 | 2 608 | 1 917 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 17 662 | 14 094 | 11 626 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 17 982 | 16 702 | 13 542 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 992 | 2 005 | 2 284 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 7 849 | 5 857 | 3 852 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 839 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 9 294 | 10 845 | 9 690 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 17 982 | 16 702 | 13 542 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva resebyråverksamhet, utbildningsverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
79110 - Resebyråverksamhet



