Kevvas AB
Org.nr: 556789-7987| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 083 | 7 100 | 6 851 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -898 | 1 346 | 399 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1541.5 | 3550.0 | 2283.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -29.1 | 19.0 | 5.9 |
| Kassalikviditet % | 69.9 | 300.4 | 64.2 |
| Soliditet % | 11.1 | 64.0 | 23.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 083 | 7 100 | 6 851 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 981 | -5 755 | -6 450 |
| Avskrivningar (kSEK) | -48 | -273 | -327 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -898 | 1 346 | 400 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -898 | 1 346 | 399 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -558 | 1 006 | 399 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 211 | 23 |
| Årets resultat (kSEK) | -558 | 795 | 376 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 024 | 1 | 1 054 |
| Summa varulager (kSEK) | 145 | 0 | 142 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 065 | 2 535 | 1 288 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 089 | 2 536 | 2 343 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -558 | 795 | 376 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 344 | 1 352 | 558 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 340 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 745 | 844 | 1 785 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 089 | 2 536 | 2 343 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska bedriva caférörelse samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



