Travprinsessan AB
Org.nr: 556778-9812| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 139 | 391 | 667 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 958 | -2 087 | -1 487 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -171.9 | -533.8 | -222.9 |
| Kassalikviditet % | 219.0 | 180.8 | 266.0 |
| Soliditet % | 94.3 | 95.8 | 53.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 139 | 391 | 667 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 097 | -2 478 | -2 156 |
| Avskrivningar (kSEK) | -305 | -117 | -115 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 958 | -2 087 | -1 487 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 958 | -2 087 | -1 487 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -968 | -282 | 14 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 4 |
| Årets resultat (kSEK) | -968 | -282 | 10 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 151 | 3 220 | 2 597 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 587 | 264 | 415 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 738 | 3 484 | 3 012 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -968 | -282 | 10 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 470 | 3 338 | 1 621 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 1 236 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 268 | 146 | 156 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 738 | 3 484 | 3 012 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva trav- och stallanläggning, import och export av hästar, bedriva hästuppfödning, handel, tränings- och tävlingsverksamhet med hästar, äga och förvalta fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93191 - Tävling med hästar



