Vreta Bygg och Plattsättning AB
Org.nr: 556778-2767| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 297 | 12 652 | 10 572 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 699 | 420 | 33 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3432.3 | 4217.3 | 3524.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.3 | 3.8 | 0.8 |
| Kassalikviditet % | 167.5 | 135.4 | 132.5 |
| Soliditet % | 32.1 | 18.8 | 16.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 297 | 12 652 | 10 572 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 644 | -12 225 | -10 586 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 652 | 427 | -14 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 699 | 420 | 33 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 549 | 420 | 33 |
| Skatt (kSEK) | 100 | 73 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 449 | 347 | 33 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 50 | 25 | 25 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 415 | 2 440 | 2 170 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 465 | 2 465 | 2 195 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 449 | 347 | 33 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 672 | 463 | 357 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 150 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 200 | 200 | 200 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 442 | 1 802 | 1 638 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 465 | 2 465 | 2 195 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva byggversamhet såson renovering av badrum, renovering av fastigheter samt fastighetsförvaltning.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten
Övriga branscher SNI
| 68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler |



