STUSAB Fastigheter 3 AB
Org.nr: 556774-4957| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 321 | 5 178 | 6 919 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 474 | -582 | 1 891 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 34.9 | 43.5 | 61.0 |
| Kassalikviditet % | 41.8 | 28.3 | 24.7 |
| Soliditet % | 1.5 | 3.5 | 0.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 321 | 5 178 | 6 919 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 482 | -3 980 | -3 399 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 158 | -1 142 | -1 077 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 839 | 1 198 | 3 520 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 474 | -582 | 1 891 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 627 | 1 717 | -1 609 |
| Skatt (kSEK) | -222 | 5 | -1 101 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 405 | 1 712 | -508 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 64 323 | 67 752 | 83 648 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 771 | 3 369 | 2 992 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 70 094 | 71 120 | 86 640 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 405 | 1 712 | -508 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 069 | 2 473 | 411 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 49 700 | 50 987 | 68 390 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 13 809 | 11 922 | 12 107 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 70 094 | 71 120 | 86 640 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter i Norden samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



