NP3 Långan 7 AB
Org.nr: 556764-1443| Nyckeltal | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 352 | 3 118 | 2 772 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 286 | 130 | 829 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 74.0 | 67.8 | 61.1 |
| Kassalikviditet % | 8.3 | 5.2 | 14.0 |
| Soliditet % | 4.1 | 4.2 | 0.5 |
| Resultaträkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 352 | 3 118 | 2 772 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 027 | -1 097 | -1 082 |
| Avskrivningar (kSEK) | -291 | -260 | -453 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 325 | 2 021 | 1 690 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 286 | 130 | 829 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 40 | 1 977 | -2 519 |
| Skatt (kSEK) | 267 | 638 | -459 |
| Årets resultat (kSEK) | -227 | 1 339 | -2 060 |
| Balansräkning | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 34 667 | 34 751 | 35 393 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 187 | 704 | 2 184 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 35 854 | 35 455 | 37 577 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -227 | 1 339 | -2 060 |
| Summa eget kapital (kSEK) | -1 293 | -1 066 | -2 405 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 3 531 | 3 286 | 3 348 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 19 018 | 19 421 | 21 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 14 320 | 13 635 | 15 554 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 35 854 | 35 455 | 37 577 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



