Urtinden Holding AB
Org.nr: 556763-2780| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 17 315 | 15 675 | 3 603 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 1308.0 | 494.3 | 1382.7 |
| Soliditet % | 97.5 | 93.0 | 97.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -467 | -302 | -255 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -467 | -302 | -255 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 17 315 | 15 675 | 3 603 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 17 315 | 15 675 | 3 603 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 1 807 | 56 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 315 | 13 868 | 3 547 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 69 435 | 60 117 | 46 192 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 34 007 | 31 855 | 30 959 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 103 442 | 91 973 | 77 151 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 315 | 13 868 | 3 547 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 100 843 | 85 528 | 74 912 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 600 | 6 445 | 2 239 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 103 442 | 91 973 | 77 151 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



