Malmfältens Logi & Konferens AB
Org.nr: 556757-7761
KONTAKTINFORMATION
Telefon:
Telefax:
Webbplats: malmfaltensfolkhogskola.se
E-post: malmfaltens@kiruna.fhsk.se
Telefax:
Webbplats: malmfaltensfolkhogskola.se
E-post: malmfaltens@kiruna.fhsk.se
UTDELNINGSADRESS
Campingvägen 3
98135 Kiruna
Sverige
98135 Kiruna
Sverige
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 363 | 10 795 | 10 279 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 813 | 1 129 | 654 |
| Antal anställda | 8 | 8 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1295.4 | 1349.4 | 1468.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 3 138 | 3 109 | 3 215 |
| Vinstmarginal % | 7.9 | 10.6 | 6.4 |
| Kassalikviditet % | 327.1 | 270.4 | 220.4 |
| Soliditet % | 71.9 | 69.6 | 63.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 363 | 10 795 | 10 279 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 578 | -9 715 | -9 634 |
| Avskrivningar (kSEK) | -61 | -68 | -73 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 785 | 1 079 | 645 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 813 | 1 129 | 654 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 812 | 1 130 | 654 |
| Skatt (kSEK) | 167 | 233 | 137 |
| Årets resultat (kSEK) | 645 | 897 | 517 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 374 | 715 | 864 |
| Summa varulager (kSEK) | 27 | 26 | 32 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 551 | 3 446 | 3 883 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 925 | 4 162 | 4 747 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 500 | 500 | 500 |
| Årets resultat (kSEK) | 645 | 897 | 517 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 541 | 2 897 | 3 000 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 383 | 1 265 | 1 747 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 925 | 4 162 | 4 747 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet ska vara att tillhandahålla logi- och konferensverksamhet.
Huvudbransch SNI
55102 - Drift av konferensanläggningar med boende



