Orasolv Clinics AB
Org.nr: 556757-3612| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 51 789 | 59 812 | 84 917 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 661 | -2 292 | -502 |
| Antal anställda | 37 | 45 | 64 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1399.7 | 1329.2 | 1326.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 14 379 | 20 154 | 24 535 |
| Vinstmarginal % | 4.3 | -2.3 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 115.7 | 112.5 | 75.9 |
| Soliditet % | 0.3 | 0.1 | 6.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 51 789 | 59 812 | 84 917 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -49 616 | -61 184 | -84 987 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 389 | -2 632 | -3 734 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 172 | -1 371 | -70 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 661 | -2 292 | -502 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -368 | -4 375 | -503 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | -37 |
| Årets resultat (kSEK) | -368 | -4 375 | -466 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 8 981 | 11 773 | 35 239 |
| Summa varulager (kSEK) | 196 | 258 | 159 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 29 943 | 55 595 | 35 887 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 38 924 | 67 369 | 71 126 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -368 | -4 375 | -466 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 100 | 100 | 4 475 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 13 113 | 18 088 | 19 596 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 25 711 | 49 181 | 47 055 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 38 924 | 67 369 | 71 126 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva tandvård, handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet



