Roro II Pulp AB
Org.nr: 556757-3604
Koncernmoder:
Finnlines Oy
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 34 453 | 33 284 | 33 191 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 33 305 | -1 893 | -2 906 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 96.7 | -5.7 | -8.6 |
| Kassalikviditet % | 100.4 | 96.6 | 93.9 |
| Soliditet % | 0.4 | 60.9 | 64.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 34 453 | 33 284 | 33 191 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 137 | -36 449 | -36 449 |
| Avskrivningar (kSEK) | -4 096 | -36 408 | -36 408 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 30 316 | -3 165 | -3 258 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 33 305 | -1 893 | -2 906 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 111 209 | 147 617 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 143 366 | 32 519 | 30 657 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 143 366 | 143 728 | 178 274 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 517 | 517 | 517 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 517 | 517 | 517 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 109 533 | 145 103 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 142 849 | 33 677 | 32 653 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 143 366 | 143 728 | 178 274 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt bedriva rederi och transportrörelse inom shipping samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
50201 - Reguljär sjötrafik över hav och kust av gods



