Producera Mera i Stockholm AB
Org.nr: 556755-1865| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 638 | 13 725 | 13 194 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -160 | 501 | 222 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6819.0 | 6862.5 | 6597.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -1.2 | 3.7 | 1.7 |
| Kassalikviditet % | 43.6 | 40.1 | 47.0 |
| Soliditet % | 22.8 | 27.9 | 37.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 638 | 13 725 | 13 194 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 801 | -13 225 | -12 973 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -162 | 501 | 220 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -160 | 501 | 222 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 13 | 394 | 222 |
| Skatt (kSEK) | 5 | 83 | 49 |
| Årets resultat (kSEK) | 8 | 311 | 173 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 4 977 | 4 704 | 4 765 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 482 | 6 581 | 6 702 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 482 | 6 581 | 6 702 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 8 | 311 | 173 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 613 | 1 605 | 2 393 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 120 | 292 | 185 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 750 | 4 684 | 4 124 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 482 | 6 581 | 6 702 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska verka inom film, filmproduktion, webbproduktion och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
47634 - Detaljhandel via internet eller postorder med sport- och fritidsartiklar
Övriga branscher SNI
| 59110 - Produktion av film, video och tv-program |



