Hageneier Bygg AB
Org.nr: 556744-7841| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 039 | 23 618 | 20 501 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 98 | 1 616 | 1 925 |
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 11039.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.0 | 6.9 | 9.5 |
| Kassalikviditet % | 128.4 | 105.7 | 105.8 |
| Soliditet % | 33.4 | 19.4 | 23.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 039 | 23 618 | 20 501 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 929 | -21 995 | -18 551 |
| Avskrivningar (kSEK) | -668 | -668 | -493 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 112 | 1 622 | 1 949 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 98 | 1 616 | 1 925 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 612 | 1 138 | 1 248 |
| Skatt (kSEK) | 139 | 243 | 233 |
| Årets resultat (kSEK) | 473 | 895 | 1 015 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 459 | 2 314 | 2 110 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 267 | 10 690 | 7 428 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 727 | 13 004 | 9 538 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 473 | 895 | 1 015 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 561 | 1 088 | 1 192 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 287 | 1 801 | 1 323 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 879 | 10 115 | 7 023 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 727 | 13 004 | 9 538 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva hantverksarbeten och arbetsledning, omfattande nybyggnation, reparation och underhåll av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
41000 - Byggande av bostadshus och andra byggnader



