Rögle Marknads AB
Org.nr: 556741-8800| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 92 603 | 75 941 | 82 247 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 642 | 3 365 | 5 538 |
| Antal anställda | 32 | 25 | 30 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2893.8 | 3037.6 | 2741.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 13 467 | 9 848 | 10 960 |
| Vinstmarginal % | 2.0 | 4.7 | 7.1 |
| Kassalikviditet % | 118.8 | 173.2 | 95.4 |
| Soliditet % | 34.9 | 61.2 | 30.0 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 92 603 | 75 941 | 82 247 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -90 820 | -72 558 | -76 644 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 656 | -1 585 | -1 232 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 783 | 3 382 | 5 603 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 642 | 3 365 | 5 538 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 168 | 2 458 | 3 614 |
| Skatt (kSEK) | 255 | 510 | 518 |
| Årets resultat (kSEK) | 913 | 1 948 | 3 096 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 859 | 5 036 | 6 374 |
| Summa varulager (kSEK) | 2 451 | 887 | 1 208 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 20 350 | 9 947 | 15 307 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 24 210 | 14 983 | 21 682 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 913 | 1 948 | 3 096 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 835 | 6 921 | 4 974 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 3 305 | 2 831 | 1 924 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 15 070 | 5 230 | 14 784 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 24 210 | 14 983 | 21 682 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska förvalta och driva ishallsanläggning, bedriva restaurangverksamhet i densamma och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93119 - Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar
Övriga branscher SNI
| 56110 - Restaurangverksamhet |



