Eurofins Environment Testing Sweden Holding AB
Org.nr: 556737-6164
Koncernmoder:
Eurofins Scientificse
Dotterbolag:
6 st
Moderbolag:
Eurofins Environment Lux Sarl
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 951 | -7 831 | -6 178 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 248.0 | 404.5 | 466.6 |
| Soliditet % | 47.6 | 53.4 | 52.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -226 | -181 | -154 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -226 | -181 | -154 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -3 951 | -7 831 | -6 178 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 21 749 | 50 519 | 20 367 |
| Skatt (kSEK) | 4 257 | 10 443 | 3 806 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 492 | 40 076 | 16 561 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 247 628 | 237 532 | 237 532 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 39 899 | 64 679 | 45 823 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 287 527 | 302 211 | 283 355 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 492 | 40 076 | 16 561 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 136 925 | 161 434 | 148 748 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 134 516 | 124 786 | 124 786 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 16 086 | 15 991 | 9 821 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 287 527 | 302 211 | 283 355 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta aktier i bolag som utför analyser inom miljöområdet samt därmed förenlig verksamhet.



