Invida Vårdservice AB
Org.nr: 556732-6185| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 55 902 | 93 138 | 89 882 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 632 | -541 | 832 |
| Antal anställda | 7 | 12 | 18 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 7986.0 | 6209.2 | 4993.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.4 | -0.2 | 1.2 |
| Kassalikviditet % | 110.7 | 102.8 | 124.0 |
| Soliditet % | 9.7 | 2.7 | 19.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 55 902 | 93 138 | 89 882 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -55 115 | -93 314 | -88 803 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 786 | -176 | 1 079 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 632 | -541 | 832 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 632 | -541 | 833 |
| Skatt (kSEK) | 33 | 0 | 173 |
| Årets resultat (kSEK) | 599 | -541 | 660 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 9 222 | 10 883 | 18 250 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 222 | 10 883 | 18 250 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 599 | -541 | 660 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 894 | 294 | 3 529 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 8 328 | 10 588 | 14 721 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 222 | 10 883 | 18 250 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska förmedla och rekrytera personal till vårdsektorn i Sverige, samordna branschrelaterade utbildningar i anslutning härtill och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
78100 - Arbetsförmedling och rekrytering



