Norrköping Logistics PropCo AB
Org.nr: 556727-9707
Koncernmoder:
Terminus Sarl
Dotterbolag:
Moderbolag:
Terminus Sarl
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 44 387 | 44 805 | 40 941 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 279 | 15 145 | 7 603 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 49.5 | 51.1 | 47.8 |
| Kassalikviditet % | 21.8 | 348.6 | 174.7 |
| Soliditet % | 25.4 | 19.9 | 2.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 44 387 | 44 805 | 40 941 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -22 406 | -21 893 | -21 370 |
| Avskrivningar (kSEK) | -15 082 | -15 075 | -14 990 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 21 981 | 22 912 | 19 571 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 279 | 15 145 | 7 603 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 279 | 15 145 | 7 603 |
| Skatt (kSEK) | 3 111 | 3 061 | 2 765 |
| Årets resultat (kSEK) | -832 | 12 084 | 4 838 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 414 829 | 427 858 | 443 635 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 80 486 | 68 494 | 50 017 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 495 315 | 496 352 | 493 651 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -832 | 12 084 | 4 838 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 125 563 | 98 701 | 10 239 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 378 000 | 454 779 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 369 752 | 19 651 | 28 634 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 495 315 | 496 352 | 493 651 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Mazars Set Revisionsbyrå AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva verksamhet genom att direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



