Mnr Revision AB
Org.nr: 556715-1385| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 380 | 984 | 1 087 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 243 | 1 225 | 1 053 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 380.0 | 984.0 | 1087.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1379.7 | 124.5 | 96.9 |
| Kassalikviditet % | 5353.0 | 2769.5 | 1750.9 |
| Soliditet % | 96.1 | 94.4 | 92.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 380 | 984 | 1 087 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -178 | -574 | -603 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 202 | 409 | 483 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 5 243 | 1 225 | 1 053 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 5 291 | 1 109 | 927 |
| Skatt (kSEK) | 82 | 108 | 103 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 209 | 1 001 | 824 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 38 | 38 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 173 | 7 616 | 6 601 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 173 | 7 654 | 6 638 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 5 209 | 1 001 | 824 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 6 327 | 6 618 | 5 618 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 712 | 761 | 644 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 134 | 275 | 377 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 173 | 7 654 | 6 638 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva yrkesmässig revision samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69202 - Revision



