Fastighets AB Uprum
Org.nr: 556711-2619| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 260 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -12 630 | -14 888 | 87 363 |
| Antal anställda | 0 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | |
| Vinstmarginal % | 541.9 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 93.8 | 9.1 | 118.2 |
| Soliditet % | 18.5 | 17.9 | 18.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 260 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -12 278 | -1 | -1 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -18 | -1 | -1 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -12 630 | -14 888 | 87 363 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 22 054 | -17 468 | 86 683 |
| Skatt (kSEK) | 4 568 | 1 | 2 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 486 | -17 469 | 86 681 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 217 735 | 2 217 735 | 2 217 735 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 66 442 | 2 946 | 102 272 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 284 177 | 2 220 681 | 2 320 007 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 17 486 | -17 469 | 86 681 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 409 594 | 392 108 | 409 577 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 15 503 | 8 147 | 35 687 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 788 215 | 1 788 215 | 1 788 215 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 70 865 | 32 211 | 86 528 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 284 177 | 2 220 681 | 2 320 007 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta kommersiella fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



