Robuff Building AB
Org.nr: 556705-2757| Nyckeltal | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 607 | 1 596 | 1 543 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 593 | 607 | 554 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 50.7 | 52.1 | 52.4 |
| Kassalikviditet % | 1134.2 | 290.9 | 626.4 |
| Soliditet % | 56.3 | 51.0 | 48.3 |
| Resultaträkning | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 607 | 1 596 | 1 543 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -818 | -794 | -770 |
| Avskrivningar (kSEK) | -277 | -278 | -281 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 789 | 802 | 773 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 593 | 607 | 554 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 565 | 613 | 563 |
| Skatt (kSEK) | 83 | 93 | 83 |
| Årets resultat (kSEK) | 482 | 520 | 480 |
| Balansräkning | 2026-08 | 2025-08 | 2024-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 7 389 | 7 555 | 7 833 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 223 | 2 057 | 1 259 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 611 | 9 612 | 9 092 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 482 | 520 | 480 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 387 | 4 905 | 4 385 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 28 | 0 | 6 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 000 | 4 000 | 4 500 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 196 | 707 | 201 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 611 | 9 612 | 9 092 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



