Långedrags Sport AB
Org.nr: 556701-0383
Koncernmoder:
J&B Utstyr AS
Dotterbolag:
1 st
Moderbolag:
J&B Utstyr AS
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 271 | 4 993 | 4 905 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 177 | 1 918 | 385 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 27.6 | 38.4 | 7.9 |
| Kassalikviditet % | 252.8 | 243.4 | 191.0 |
| Soliditet % | 80.8 | 80.9 | 81.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 271 | 4 993 | 4 905 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 093 | -3 076 | -4 522 |
| Avskrivningar (kSEK) | -196 | 196 | -170 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 178 | 1 918 | 384 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 177 | 1 918 | 385 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 655 | 1 438 | 386 |
| Skatt (kSEK) | 137 | 296 | 78 |
| Årets resultat (kSEK) | 518 | 1 142 | 308 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 160 | 283 | 360 |
| Summa varulager (kSEK) | 3 636 | 3 776 | 3 031 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 137 | 6 852 | 4 832 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 296 | 7 135 | 5 193 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 600 | 1 600 | 1 600 |
| Årets resultat (kSEK) | 518 | 1 142 | 308 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 909 | 5 391 | 4 250 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 002 | 479 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 385 | 1 264 | 943 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 296 | 7 135 | 5 193 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva motionsanläggning, sälja friskvårdsprodukter och motions- och fritidsprodukter, tillhandahålla konsultativa tjänster inom motion, idrott och friskvård samt idka annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96230 - Dagspa, bastu och ångbastu
Övriga branscher SNI
| 93130 - Drift av gymanläggningar |



