Vantör Bygg AB
Org.nr: 556697-4472| Nyckeltal | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 384 | 1 791 | 2 125 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 914 | 1 379 | 686 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1384.0 | 1791.0 | 2125.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 70.7 | 80.8 | 32.4 |
| Kassalikviditet % | 1532.8 | 1889.1 | 2333.5 |
| Soliditet % | 88.5 | 89.2 | 89.9 |
| Resultaträkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 384 | 1 791 | 2 125 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 465 | -1 337 | -1 850 |
| Avskrivningar (kSEK) | -36 | 36 | 36 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -82 | 454 | 275 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 914 | 1 379 | 686 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 416 | 1 418 | 949 |
| Skatt (kSEK) | 307 | 308 | 219 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 109 | 1 110 | 730 |
| Balansräkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 179 | 1 000 | 1 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 29 200 | 28 582 | 27 372 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 30 380 | 29 582 | 28 372 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 109 | 1 110 | 730 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 25 375 | 24 466 | 23 556 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 900 | 2 403 | 2 442 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 200 | 1 200 | 1 200 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 905 | 1 513 | 1 173 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 30 380 | 29 582 | 28 372 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva byggnadsverksamhet samt i övrigt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



