Nordiqus Umedalenfastigheter AB
Org.nr: 556695-4870
Koncernmoder:
Bsip Master Europe Holdco Limite
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 40 226 | 33 141 | 31 772 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 18 407 | 62 | 8 157 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 114.0 | 97.3 | 70.3 |
| Kassalikviditet % | 79.0 | 49.1 | 3.8 |
| Soliditet % | 5.0 | 4.3 | 3.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 40 226 | 33 141 | 31 772 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 427 | -15 548 | -15 011 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -6 404 | -6 174 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 31 799 | 17 593 | 16 761 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 18 407 | 62 | 8 157 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 703 | 2 075 | 5 594 |
| Skatt (kSEK) | 513 | 2 192 | 3 484 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 190 | -117 | 2 110 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 312 709 | 305 854 | 306 442 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 47 891 | 23 230 | 1 227 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 360 600 | 329 084 | 307 669 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 190 | -117 | 2 110 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 11 504 | 8 314 | 8 431 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 8 218 | 7 192 | 3 528 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 276 615 | 262 513 | 259 798 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 60 634 | 47 315 | 32 089 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 360 600 | 329 084 | 307 669 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter och'/eller aktier samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68209 - Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter



