Ilter Clinic AB
Org.nr: 556690-9973| Nyckeltal | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 728 | 4 743 | 5 160 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -297 | 427 | 863 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 932.0 | 1185.8 | 1290.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -7.3 | 9.9 | 17.2 |
| Kassalikviditet % | 365.7 | 361.5 | 333.0 |
| Soliditet % | 83.2 | 79.2 | 75.8 |
| Resultaträkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 728 | 4 743 | 5 160 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 050 | -4 326 | -4 279 |
| Avskrivningar (kSEK) | -220 | -220 | -220 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -323 | 417 | 882 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -297 | 427 | 863 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 3 | 278 | 758 |
| Skatt (kSEK) | 5 | 61 | 161 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 | 217 | 597 |
| Balansräkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 572 | 2 792 | 3 011 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 964 | 2 982 | 3 313 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 536 | 5 774 | 6 324 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 | 217 | 597 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 349 | 3 912 | 4 134 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 545 | 845 | 845 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 105 | 193 | 350 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 537 | 825 | 995 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 536 | 5 774 | 6 324 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva medicinsk konsultation och behandling med fokus inom områdena hår, hud och friskvård samt att förvalta och idka handel med värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
96220 - Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar



