Karlskoga Snickeri & Montage AB
Org.nr: 556689-9984| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 150 590 | 110 673 | 70 289 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 8 514 | 7 882 | -880 |
| Antal anställda | 34 | 33 | 32 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 4429.1 | 3353.7 | 2196.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.7 | 7.2 | -0.8 |
| Kassalikviditet % | 120.8 | 152.2 | 137.0 |
| Soliditet % | 19.1 | 38.1 | 31.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 150 590 | 110 673 | 70 289 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -142 025 | -102 739 | -71 226 |
| Avskrivningar (kSEK) | -147 | -177 | -174 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 8 565 | 7 934 | -937 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 8 514 | 7 882 | -880 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 8 321 | 8 100 | -483 |
| Skatt (kSEK) | 1 780 | 1 735 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 541 | 6 365 | -483 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 212 | 1 710 | 1 395 |
| Summa varulager (kSEK) | 446 | 313 | 298 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 70 744 | 33 001 | 22 460 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 71 956 | 34 711 | 23 855 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 541 | 6 365 | -483 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 13 716 | 13 175 | 6 810 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 42 | 66 | 869 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 58 198 | 21 470 | 16 176 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 71 956 | 34 711 | 23 855 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva snickeri och byggverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



