B1-Real Estate AB
Org.nr: 556687-5950| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 827 | 796 | 817 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 60 621 | 53 391 | 77 149 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7786.8 | 7002.4 | 9620.2 |
| Kassalikviditet % | 720.4 | 666.2 | 1008.7 |
| Soliditet % | 85.3 | 97.3 | 98.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 827 | 796 | 817 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -962 | -1 686 | -590 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -134 | -890 | 228 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 60 621 | 53 391 | 77 149 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 56 225 | 55 853 | 77 294 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 56 225 | 55 853 | 77 294 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 026 780 | 718 608 | 627 950 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 184 717 | 158 684 | 159 315 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 211 498 | 877 291 | 787 265 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 114 | 114 | 114 |
| Årets resultat (kSEK) | 56 225 | 55 853 | 77 294 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 033 814 | 853 471 | 771 471 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 152 044 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 25 641 | 23 820 | 15 794 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 211 498 | 877 291 | 787 265 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



