Reply Redovisning & Revision AB
Org.nr: 556681-3274| Nyckeltal | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 9 121 | 8 012 | 7 201 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 563 | 826 | 714 |
| Antal anställda | 9 | 7 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1013.4 | 1144.6 | 1200.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.2 | 10.3 | 9.9 |
| Kassalikviditet % | 145.0 | 167.6 | 169.9 |
| Soliditet % | 32.2 | 38.9 | 39.3 |
| Resultaträkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 9 121 | 8 012 | 7 201 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 584 | -7 196 | -6 506 |
| Avskrivningar (kSEK) | -51 | -37 | -37 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 537 | 815 | 695 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 563 | 826 | 714 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 634 | 827 | 714 |
| Skatt (kSEK) | 152 | 185 | 158 |
| Årets resultat (kSEK) | 482 | 642 | 556 |
| Balansräkning | 2026-06 | 2025-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 243 | 117 | 102 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 231 | 4 134 | 3 868 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 474 | 4 251 | 3 969 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 482 | 642 | 556 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 991 | 1 149 | 1 057 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 565 | 635 | 635 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 918 | 2 467 | 2 277 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 474 | 4 251 | 3 969 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva redovisningsverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Övriga branscher SNI
| 69202 - Revision |



