Hälsafitness i Stockholm AB
Org.nr: 556677-4542| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 752 | 10 772 | 9 470 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 919 | 709 | 467 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1958.7 | 1795.3 | 1578.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.8 | 6.6 | 5.0 |
| Kassalikviditet % | 115.5 | 114.7 | 108.8 |
| Soliditet % | 25.8 | 17.6 | 13.4 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 752 | 10 772 | 9 470 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 851 | -10 067 | -9 011 |
| Avskrivningar (kSEK) | -24 | -20 | -20 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 900 | 704 | 460 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 919 | 709 | 467 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 895 | 684 | 397 |
| Skatt (kSEK) | 188 | 142 | 87 |
| Årets resultat (kSEK) | 707 | 542 | 310 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 342 | 41 | 35 |
| Summa varulager (kSEK) | 197 | 166 | 147 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 433 | 3 750 | 3 126 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 775 | 3 791 | 3 161 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 707 | 542 | 310 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 974 | 666 | 424 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 802 | 3 124 | 2 737 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 775 | 3 791 | 3 161 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva träningsverksamhet i form av gym, försäljning av gymutrustning, design och uppbyggnad av publika- och företagsgym, import av gymutrustning för försäljning, konsultverksamhet i form av föreläsningar och undervisning inom hälsa, träning och friskvård samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



