Balder Mölndal Fastighet AB
Org.nr: 556660-3535| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 30 387 | 28 917 | 27 117 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 16 249 | 12 911 | 11 010 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 83.4 | 88.7 | 85.5 |
| Kassalikviditet % | 37.2 | 30.8 | 31.4 |
| Soliditet % | 15.4 | 9.5 | 9.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 30 387 | 28 917 | 27 117 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 282 | -7 652 | -8 203 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 872 | -4 007 | -4 197 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 22 105 | 21 265 | 18 914 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 16 249 | 12 911 | 11 010 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 4 619 | 4 717 | 4 594 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 619 | 4 717 | 4 594 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 199 367 | 203 239 | 207 246 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 87 454 | 77 420 | 81 260 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 286 821 | 280 659 | 288 506 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 619 | 4 717 | 4 594 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 16 013 | 16 228 | 16 411 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 35 448 | 13 008 | 13 008 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 235 360 | 251 423 | 259 087 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 286 821 | 280 659 | 288 506 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag förvärva, förvalta, förädla och äga fast egendom och värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



