Mästerligt På Möllan AB
Org.nr: 556659-9337| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 615 | 10 324 | 9 431 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 674 | 1 082 | 1 040 |
| Antal anställda | 6 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1935.8 | 2064.8 | 1886.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.4 | 10.5 | 11.0 |
| Kassalikviditet % | 73.1 | 75.8 | 77.3 |
| Soliditet % | 3.9 | 6.8 | 10.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 615 | 10 324 | 9 431 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 942 | -9 243 | -8 391 |
| Avskrivningar (kSEK) | -90 | -89 | -86 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 674 | 1 081 | 1 040 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 674 | 1 082 | 1 040 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 30 | 18 | 20 |
| Skatt (kSEK) | 27 | 16 | 17 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 | 2 | 3 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 250 | 310 | 331 |
| Summa varulager (kSEK) | 686 | 617 | 597 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 898 | 2 786 | 2 560 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 148 | 3 096 | 2 891 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 | 2 | 3 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 122 | 119 | 116 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 116 | 233 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 026 | 2 861 | 2 541 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 148 | 3 096 | 2 891 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurangverksamhet ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



