Koncentra Holding AB
Org.nr: 556649-6930
Koncernmoder:
Alestra Ltd
Dotterbolag:
1 st
Moderbolag:
Alestra Ltd
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 727 | 2 819 | 2 250 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -28 406 | -200 604 | -210 655 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -194.4 | -6191.6 | -8948.6 |
| Kassalikviditet % | 0.2 | 23.5 | 1.9 |
| Soliditet % | 53.6 | 64.5 | 75.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 727 | 2 819 | 2 250 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 907 | -2 506 | -2 906 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -17 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 180 | 313 | -656 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -28 406 | -200 604 | -210 655 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -28 406 | -200 604 | 353 779 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -28 406 | -200 604 | 353 779 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 992 536 | 950 747 | 1 086 548 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 720 | 3 655 | 491 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 993 256 | 954 402 | 1 087 039 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 76 655 | 76 655 | 76 655 |
| Årets resultat (kSEK) | -28 406 | -200 604 | 353 779 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 532 793 | 615 124 | 815 729 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 106 141 | 323 698 | 245 585 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 354 322 | 15 580 | 25 725 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 993 256 | 954 402 | 1 087 039 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



