St Petri Logens Restaurang AB
Org.nr: 556644-4310| Nyckeltal | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 052 | 9 891 | 9 685 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 982 | 849 | 230 |
| Antal anställda | 7 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1436.0 | 1413.0 | 1383.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 10.9 | 9.8 | 3.3 |
| Kassalikviditet % | 365.5 | 368.1 | 333.0 |
| Soliditet % | 54.9 | 52.2 | 48.9 |
| Resultaträkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 052 | 9 891 | 9 685 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 000 | -8 960 | -9 372 |
| Avskrivningar (kSEK) | -57 | -54 | -54 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 052 | 930 | 313 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 982 | 849 | 230 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 722 | 636 | 277 |
| Skatt (kSEK) | 157 | 137 | 68 |
| Årets resultat (kSEK) | 565 | 499 | 209 |
| Balansräkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 628 | 3 025 | 3 080 |
| Summa varulager (kSEK) | 271 | 313 | 356 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 183 | 5 253 | 4 409 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 811 | 8 279 | 7 489 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 565 | 499 | 209 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 888 | 3 573 | 3 075 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 222 | 962 | 748 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 357 | 2 401 | 2 449 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 344 | 1 342 | 1 217 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 811 | 8 279 | 7 489 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall idka restaurangrörelse, samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



