ROYCE GROUP AB
Org.nr: 556641-4966| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 240 | 3 656 | 2 255 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 10 996 | -2 486 | 5 336 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5240.0 | 3656.0 | 2255.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 256.7 | 434.1 | 1106.6 |
| Kassalikviditet % | 42.3 | 12.5 | 5.4 |
| Soliditet % | 23.2 | 8.9 | 17.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 240 | 3 656 | 2 255 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -73 | -2 481 | -5 648 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 167 | 1 175 | -3 393 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 10 996 | -2 486 | 5 336 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 7 396 | -2 486 | 5 336 |
| Skatt (kSEK) | 201 | 453 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 195 | -2 939 | 5 336 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 42 363 | 45 212 | 44 297 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 209 | 5 803 | 1 488 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 50 572 | 51 015 | 45 785 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 195 | -2 939 | 5 336 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 11 742 | 4 547 | 8 186 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 19 446 | 0 | 10 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 19 384 | 46 468 | 27 600 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 50 572 | 51 015 | 45 785 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt genom dotter- eller intresseföretag, utveckla och kommersialisera restaurangkoncept, äga och förvalta restaurangverksamheter, fast egendom, aktier och andra andelar i företag. Investera i eller producera filmer samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



