Fastighets AB Hyveln 3
Org.nr: 556626-9840| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 820 | 3 995 | 5 103 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 311 | 1 268 | 2 381 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.0 | 36.6 | 51.0 |
| Kassalikviditet % | 192.0 | 202.9 | 46.5 |
| Soliditet % | 83.2 | 76.5 | 73.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 820 | 3 995 | 5 103 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 403 | -2 578 | -2 533 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 061 | -1 061 | -1 515 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 417 | 1 417 | 2 571 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 311 | 1 268 | 2 381 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 343 | 1 216 | 821 |
| Skatt (kSEK) | 82 | 240 | 220 |
| Årets resultat (kSEK) | 261 | 976 | 601 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 15 557 | 16 477 | 18 158 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 650 | 3 027 | 850 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 18 207 | 19 504 | 19 008 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 261 | 976 | 601 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 13 117 | 12 855 | 11 880 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 565 | 2 597 | 2 545 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 145 | 2 559 | 2 756 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 380 | 1 492 | 1 827 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 18 207 | 19 504 | 19 008 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning, handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



