Trust Care AB
Org.nr: 556607-1956| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 58 279 | 65 099 | 56 407 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 137 | 8 773 | 8 282 |
| Antal anställda | 8 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 7284.9 | 9299.9 | 8058.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 9.3 | 14.4 | 16.8 |
| Kassalikviditet % | 234.7 | 228.6 | 442.1 |
| Soliditet % | 67.1 | 66.8 | 72.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 58 279 | 65 099 | 56 407 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -52 851 | -59 364 | -46 921 |
| Avskrivningar (kSEK) | -916 | -780 | -795 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 427 | 5 736 | 9 486 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 137 | 8 773 | 8 282 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 5 042 | 10 022 | 8 882 |
| Skatt (kSEK) | 1 269 | 2 261 | 2 010 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 773 | 7 761 | 6 872 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 40 402 | 40 196 | 22 227 |
| Summa varulager (kSEK) | 8 129 | 5 286 | 4 807 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 37 233 | 34 778 | 40 067 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 77 635 | 74 975 | 62 294 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 3 773 | 7 761 | 6 872 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 46 109 | 42 336 | 36 574 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 7 500 | 9 800 | 11 050 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 11 628 | 9 936 | 6 695 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 12 398 | 12 903 | 7 975 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 77 635 | 74 975 | 62 294 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva utveckling, produktion och marknadsföring av hjälpmedelsprodukter, verksamhet inom reklam, design och marknadsföring, renovering av veteranbilar samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
30920 - Tillverkning av cyklar, rullstolar o.d.
Övriga branscher SNI
| 29101 - Tillverkning av personbilar och andra lätta motorfordon |



