Malf Bar & Kitchen i Östersund AB
Org.nr: 556604-4946| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 150 | 10 955 | 10 197 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 795 | 507 | 659 |
| Antal anställda | 9 | 9 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1127.8 | 1217.2 | 1456.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.9 | 4.6 | 6.5 |
| Kassalikviditet % | 104.8 | 99.3 | 146.6 |
| Soliditet % | 36.9 | 33.0 | 51.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 150 | 10 955 | 10 197 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 355 | -10 463 | -9 556 |
| Avskrivningar (kSEK) | -63 | -66 | -77 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 795 | 492 | 639 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 795 | 507 | 659 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 795 | 768 | 659 |
| Skatt (kSEK) | 174 | 183 | 173 |
| Årets resultat (kSEK) | 621 | 585 | 486 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 70 | 125 | 137 |
| Summa varulager (kSEK) | 709 | 714 | 877 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 228 | 2 380 | 3 186 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 298 | 2 505 | 3 323 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 621 | 585 | 486 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 848 | 827 | 1 488 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 261 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 450 | 1 678 | 1 575 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 298 | 2 505 | 3 323 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurangrörelse ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



