A & N Restaurang AB
Org.nr: 556602-3148| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 39 188 | 37 053 | 40 211 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 220 | 253 | 497 |
| Antal anställda | 33 | 29 | 27 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1187.5 | 1277.7 | 1489.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.5 | 0.7 | 1.3 |
| Kassalikviditet % | 99.2 | 89.8 | 76.3 |
| Soliditet % | 40.9 | 32.4 | 33.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 39 188 | 37 053 | 40 211 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -37 833 | -36 889 | -39 700 |
| Avskrivningar (kSEK) | -683 | -615 | -752 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 355 | 164 | 510 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 220 | 253 | 497 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 410 | 253 | 497 |
| Skatt (kSEK) | 304 | 56 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 106 | 197 | 397 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 931 | 2 490 | 2 976 |
| Summa varulager (kSEK) | 1 206 | 1 315 | 1 913 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 829 | 6 878 | 6 783 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 760 | 9 368 | 9 759 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 208 | 208 | 208 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 106 | 197 | 397 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 600 | 2 494 | 2 697 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 490 | 680 | 680 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 669 | 6 194 | 6 382 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 760 | 9 368 | 9 759 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurang, catering och annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



