Molins Industrihus AB
Org.nr: 556598-6279| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 862 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 479 | 461 | 1 099 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 127.5 |
| Kassalikviditet % | 7227.4 | 12634.3 | 3444.2 |
| Soliditet % | 94.4 | 94.6 | 92.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 862 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 | -8 | -106 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -6 | -8 | 756 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 479 | 461 | 1 099 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 479 | 461 | 1 815 |
| Skatt (kSEK) | 99 | 95 | 376 |
| Årets resultat (kSEK) | 380 | 366 | 1 439 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 11 500 | 11 500 | 5 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 13 732 | 13 266 | 19 873 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 25 232 | 24 766 | 24 873 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 380 | 366 | 1 439 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 23 815 | 23 435 | 23 069 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 227 | 1 227 | 1 227 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 190 | 105 | 577 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 25 232 | 24 766 | 24 873 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



