Se Upp Måleri AB
Org.nr: 556597-9415| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 117 | 6 485 | 7 706 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 746 | 578 | 740 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3558.5 | 3242.5 | 3853.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.5 | 9.3 | 10.7 |
| Kassalikviditet % | 148.1 | 135.0 | 141.8 |
| Soliditet % | 64.1 | 57.9 | 53.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 117 | 6 485 | 7 706 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 301 | -5 894 | -6 884 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 816 | 592 | 823 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 746 | 578 | 740 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 783 | 638 | 683 |
| Skatt (kSEK) | 188 | 151 | 168 |
| Årets resultat (kSEK) | 595 | 487 | 515 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 797 | 1 855 | 1 843 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 423 | 1 423 | 1 626 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 220 | 3 278 | 3 470 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 595 | 487 | 515 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 306 | 1 111 | 1 024 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 954 | 990 | 1 049 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 123 | 249 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 961 | 1 054 | 1 147 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 220 | 3 278 | 3 470 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva måleri- och fastighetsservice samt därmed förenlig verksmahet.
Huvudbransch SNI
43341 - Måleriarbeten



