Motala Production Partners AB
Org.nr: 556595-3949| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 716 | 4 671 | 4 722 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 968 | 3 108 | 3 368 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 62.9 | 66.5 | 71.3 |
| Kassalikviditet % | 600.0 | 257.9 | 400.2 |
| Soliditet % | 30.4 | 42.9 | 44.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 716 | 4 671 | 4 722 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 848 | -1 577 | -1 437 |
| Avskrivningar (kSEK) | -189 | -189 | -158 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 868 | 3 093 | 3 284 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 968 | 3 108 | 3 368 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 112 | 108 | 367 |
| Skatt (kSEK) | 26 | 25 | 77 |
| Årets resultat (kSEK) | 86 | 83 | 290 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 849 | 3 038 | 2 599 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 384 | 3 577 | 3 638 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 233 | 6 615 | 6 238 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 86 | 83 | 290 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 569 | 2 482 | 2 399 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 300 | 445 | 445 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 900 | 900 | 1 085 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 064 | 1 387 | 909 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 233 | 6 615 | 6 238 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva konsultativ verksamhet inom ekonomi och finans samt förvaltning av fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



