Proco Services AB
Org.nr: 556588-4755
Koncernmoder:
Interogo Holding Ag
Dotterbolag:
1 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 51 247 | 39 629 | 39 495 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 761 | -3 135 | 5 406 |
| Antal anställda | 20 | 20 | 15 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2562.4 | 1981.5 | 2633.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.3 | -6.8 | 13.7 |
| Kassalikviditet % | 82.7 | 199.0 | 160.9 |
| Soliditet % | 44.3 | 49.9 | 63.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 51 247 | 39 629 | 39 495 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -48 646 | -42 341 | -34 084 |
| Avskrivningar (kSEK) | -340 | -315 | -264 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 602 | -2 712 | 5 411 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 761 | -3 135 | 5 406 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 430 | 1 413 | -241 |
| Skatt (kSEK) | 169 | 388 | 21 |
| Årets resultat (kSEK) | 261 | 1 025 | -262 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 12 310 | 4 915 | 4 933 |
| Summa varulager (kSEK) | 11 031 | 10 090 | 5 897 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 19 065 | 22 748 | 16 213 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 31 376 | 27 663 | 21 146 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 261 | 1 025 | -262 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 9 803 | 9 541 | 8 516 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 5 150 | 5 369 | 6 218 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 6 709 | 6 390 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 9 714 | 6 362 | 6 412 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 31 376 | 27 663 | 21 146 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolagets verksamhet ska vara tillverkning och försäljning av påsticks- och blockeringsutrustning för gaser och vätskor, bedriva konsultverksamhet och utföra tjänster inom område samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
71124 - Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik



