Trestads Fastighetsförvaltning AB
Org.nr: 556585-3123| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 027 | 2 634 | 2 479 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 255 | 620 | 498 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2027.0 | 2634.0 | 2479.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 370.1 | 41.1 | 33.1 |
| Kassalikviditet % | 612.6 | 79.6 | 467.7 |
| Soliditet % | 77.7 | 56.4 | 56.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 027 | 2 634 | 2 479 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 545 | -1 737 | -1 792 |
| Avskrivningar (kSEK) | -256 | -639 | -613 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 482 | 897 | 687 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 255 | 620 | 498 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 7 335 | 1 770 | 564 |
| Skatt (kSEK) | 92 | 400 | 129 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 243 | 1 370 | 435 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 25 487 | 23 670 | 24 309 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 515 | 4 935 | 4 901 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 30 002 | 28 605 | 29 211 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 110 | 110 | 110 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 243 | 1 370 | 435 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 22 050 | 14 807 | 14 117 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 590 | 1 670 | 2 820 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 5 625 | 5 925 | 11 225 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 737 | 6 203 | 1 048 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 30 002 | 28 605 | 29 211 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fastigheter samt kapitalplacering av bolagets ansamlade kapital och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43341 - Måleriarbeten



