Rexam European Holdings AB
Org.nr: 556584-1235
Koncernmoder:
Rexam Plc
Dotterbolag:
1 st
Moderbolag:
Rexam Nederland Holdings Bv
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 15 856 | 22 705 | 20 259 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | -65400.0 | 0.0 | 0.0 |
| Soliditet % | 92.5 | 92.6 | 92.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -13 | -14 | -16 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -13 | -14 | -16 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 15 856 | 22 705 | 20 259 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 17 256 | 24 105 | 21 159 |
| Skatt (kSEK) | 322 | 342 | 201 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 934 | 23 763 | 20 958 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 574 654 | 556 687 | 531 116 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 874 654 | 856 687 | 831 116 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 375 000 | 375 000 | 375 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 934 | 23 763 | 20 958 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 807 548 | 790 614 | 766 851 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 700 | 3 100 | 4 500 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 65 407 | 62 973 | 59 765 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | -1 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 874 654 | 856 687 | 831 116 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att självt eller genom delägarskap i andra företag bedriva tillverkning och försäljning av förpackningar av olika material samt att bedriva verksamhet inom återvinningsområdet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



