VVSteknik Spol & Relining Sverige AB
Org.nr: 556571-8490| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 68 644 | 64 765 | 52 918 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 555 | -698 | -3 719 |
| Antal anställda | 38 | 38 | 45 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1806.4 | 1704.3 | 1176.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.7 | -0.6 | -6.6 |
| Kassalikviditet % | 88.2 | 84.7 | 64.8 |
| Soliditet % | 12.5 | 5.4 | 9.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 68 644 | 64 765 | 52 918 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -66 771 | -65 175 | -56 430 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 683 | -1 649 | -1 529 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 874 | -411 | -3 512 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 555 | -698 | -3 719 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 556 | -697 | -2 759 |
| Skatt (kSEK) | 382 | -82 | -503 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 174 | -615 | -2 256 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 533 | 4 667 | 6 233 |
| Summa varulager (kSEK) | 1 574 | 1 859 | 1 554 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 13 211 | 12 206 | 10 508 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 16 744 | 16 873 | 16 741 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 174 | -615 | -2 256 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 090 | 916 | 1 532 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 459 | 3 747 | 1 400 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 13 196 | 12 211 | 13 810 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 16 744 | 16 873 | 16 741 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska utföra relining och spolning av VA-ledningar och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
71124 - Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik



