Sail Away Catering AB
Org.nr: 556566-8224| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 341 | 1 376 | 300 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 122 | 3 032 | 1 388 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1170.5 | 688.0 | 150.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 47.9 | 220.5 | 462.7 |
| Kassalikviditet % | 56.3 | 95.5 | 48.2 |
| Soliditet % | 65.9 | 61.7 | 62.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 341 | 1 376 | 300 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 220 | -2 038 | -2 282 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -11 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 122 | -662 | -1 982 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 122 | 3 032 | 1 388 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 972 | 3 832 | 2 088 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 972 | 3 832 | 2 088 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 798 | 6 258 | 7 546 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 503 | 3 096 | 1 366 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 301 | 9 354 | 8 912 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 972 | 3 832 | 2 088 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 833 | 4 460 | 3 628 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 800 | 1 650 | 2 450 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 669 | 3 243 | 2 834 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 301 | 9 354 | 8 912 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva restaurang-, bar-, catering- och konferensverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



