Storstockholms Farmartjänst AB
Org.nr: 556565-4570
KONTAKTINFORMATION
Telefon:
Telefax:
Webbplats: www.stofar.se
E-post: info@stofar.se
Telefax:
Webbplats: www.stofar.se
E-post: info@stofar.se
BESÖKSADRESS
Massavägen 2
19692 Kungsängen
Kommun: Upplands Bro
Län: Stockholm
Sverige
19692 Kungsängen
Kommun: Upplands Bro
Län: Stockholm
Sverige
UTDELNINGSADRESS
Massavägen 2
19692 Kungsängen
Sverige
19692 Kungsängen
Sverige
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 34 404 | 38 453 | 39 213 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 401 | 547 | 997 |
| Antal anställda | 21 | 20 | 23 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1638.3 | 1922.7 | 1704.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.2 | 1.4 | 2.5 |
| Kassalikviditet % | 154.7 | 170.2 | 211.9 |
| Soliditet % | 35.5 | 29.4 | 45.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 34 404 | 38 453 | 39 213 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -34 023 | -38 046 | -38 349 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -6 | -6 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 381 | 406 | 864 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 401 | 547 | 997 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 11 | 2 | 431 |
| Skatt (kSEK) | 9 | 2 | 75 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 | 0 | 356 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 24 | 24 | 2 730 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 16 375 | 19 722 | 21 930 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 16 399 | 19 746 | 24 660 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 200 | 1 200 | 1 200 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 | 0 | 356 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 815 | 5 812 | 11 312 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 2 345 | 3 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 584 | 11 588 | 10 348 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 16 399 | 19 746 | 24 660 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är vinterväghållning, grönyteskötsel, entreprenadverksamhet inom mark och anläggningar, uthyrning av maskiner samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
42110 - Anläggning av vägar och motorvägar
Övriga branscher SNI
| 01610 - Stödverksamhet avseende växtodling |
| 43991 - Uthyrning av bygg- och anläggningsmaskiner med förare |
| 49410 - Vägtransport, godstrafik |



